Historia naszego przedszkola rozpoczyna się 2 stycznia 1987 roku. W wydzierżawionym budynku przy ulicy Świerkowej 4 rozpoczęło działalność Państwowe Przedszkole w Słupnie. W nowym przedszkolu powstał oddział dla 32 dzieci.
Cała społeczność przedszkolna z panią dyrektor Haliną Matusiak, rzetelnie pracowała, aby zdobyć zaufanie mieszkańców i promować system wychowania przedszkolnego. Po 5 latach, kiedy podjęto decyzję o przeniesieniu siedziby Urzędu Gminy z Borowiczek do Słupna, dowiedziano się, że w nowym budynku przy ulicy Miszewskiej 8a znajdzie się również miejsce dla przedszkola. 18 listopada 1992 roku ks. Biskup Zygmunt Kamiński dokonał uroczystego poświęcenia budynku Urzędu Gminy oraz naszego małego, ale własnego miejsca.
Rok 2001 kończy pewien etap w historii naszego przedszkola, Pani Halina Matusiak pierwsza Dyrektor Przedszkola odchodzi na zasłużoną emeryturę, a jej stanowisko obejmuje Pani Ewa Stańczak, nauczyciel związany z placówką od początku jej istnienia. Jest to także szczytowy okres rozwoju Gminy Słupno. Piękne położenie i ciekawe tereny do zamieszkania sprawiają, że wiele osób się tu przeprowadza. Napływ nowych mieszkańców i pojawiający się problem z brakiem miejsc w przedszkolu, obliguje władze gminy do podjęcia decyzji o budowie nowej siedziby przedszkola. W tym czasie w Szkole Podstawowej im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego powstają 3 oddziały przedszkolne. Nowi pracownicy powiększają, nieliczną dotąd społeczność przedszkolną.
Kolejne lata przynoszą wiele radości, a także i trosk związanych z codzienną pracą. Przedszkole cieszy się dobrą opinią. Nauczyciele oraz personel starają się pomimo nieudogodnień lokalowych zapewnić wysoki poziom zarówno edukacji, jak i bezpieczeństwa. W roku 2011 zakończono prace budowlane i przedszkole zostało przeniesione do nowego budynku przy ulicy Kościelnej 13. W tym czasie Rada Pedagogiczna wspólnie z Dyrektorem podejmuje uchwałę w sprawie nadania imienia. Samorządowe Przedszkole w Słupnie otrzymało nazwę „Niezapominajka”.
Nowoczesny budynek, choć z pozoru niewielki, mieści w sobie 7 sal dydaktycznych, salę gimnastyczną, dwie sale do zajęć indywidualnych, zaplecza gospodarcze, kuchnię, magazyny, pokój nauczycielski, sekretariat oraz gabinet dyrektora. Walorami nowego przedszkola są przede wszystkim: korzystna lokalizacja, piękne warunki terenowe, duże i jasne sale oraz doskonałe warunki do zabawy i edukacji. Po pewnym czasie okazuje się jednak, że ilość dzieci chętnych znacznie przewyższa ilość miejsc w przedszkolu, dlatego zostają podjęte decyzję o powstaniu oddziałów zamiejscowych w budynkach szkół podstawowych w Liszynie oraz w Święcieńcu. Tak oto, na przestrzeni lat, społeczność przedszkola powiększała się i aktualnie liczy ponad 40 osób.
Pracownicy, zwłaszcza pracujący od wielu lat są świadkami zmiany pokoleń. Często widzą swoich wychowanków, którzy do przedszkola przyprowadzają własne dzieci. Dzięki różnorodności wiekowej pracowników, młodzi ludzie zaczynający pracę mają niesamowite wsparcie. Placówka bardzo prężnie rozwija się, wdrażane są pierwsze innowacje pedagogiczne i ciekawe programy edukacyjne. Zorganizowanie zajęć w Klubie Malucha dla przyszłych przedszkolaków, staje się pomysłem na otwarcie pierwszego gminnego żłobka na terenie Gminy Słupno.
W roku 2016 Pani Ewa Stańczak po 15 latach ustępuje ze stanowiska dyrektora i w Urzędzie Gminy odbywa się konkurs na Dyrektora Samorządowego Przedszkola „Niezapominajka”. Dyrektorem zostaje Pani Edyta Sobolewska córka pierwszego dyrektora przedszkola Pani Haliny Matusiak. Od początku urzędowania Pani Edyta Sobolewska pełna zapału sukcesywnie realizuje ciekawe pomysły. Kadra pedagogiczna bezustannie dokształca się poszukując nowych metod i form pracy z dziećmi. Praca całego zespołu, na czele z dyrektorem opiera się na wzajemnym szacunku, zaufaniu i współpracy. W „Niezapominajce” udało się stworzyć bezpieczny bajkowy świat, do którego każdy będzie powracał wspomnieniami…