SPOTKANIE Z PANIĄ PILOT

W dniu 27 stycznia w grupie „Smerfy” i „Puchatki” odbyło się spotkanie z niezwykłym gościem: Panią Urszulą Brzezińską – Hołownia. Pani Ula jest zawodowym oficerem Wojska Polskiego,pilotem myśliwca MiG-29 w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Pani pilot to bardzo odważna, radosna i ambitna osoba.

Nasz gość bardzo profesjonalnie przygotował się do zaprezentowania swojego zawodu przedszkolakom. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką drogę w swojej karierze musi przejść osoba, która chce zostać pilotem myśliwca . Przede wszystkim trzeba być bardzo odważnym i wytrzymałym fizycznie, aby podołać wyzwaniom i wieloletnim szkoleniom. Pani Ula przedstawiła dzieciom film, na którym można było zobaczyć lot myśliwcem, jego wnętrze i widoki z kabiny. Bardzo ciekawą atrakcją zajęć była prezentacja poszczególnych części stroju pilota, dzięki któremu osoba w kabinie jest chroniona od przeciążeń lub ma możliwości ratunku podczas awaryjnego lądowania na wodzie lub lądzie. Dzieci miały również możliwość przymierzenia elementów wyposażenia. To było bardzo ekscytujące i  wyjątkowe spotkanie, które z pewnością wzbogaciło naszą wiedzę i rozbudziło ciekawość przedszkolaków. Niezapominajkowe przedszkole otrzymało w prezencie pamiątkowe prezenty : koszulkę z logo i autografami pilotów 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz plakaty i widokówki ze zdjęciem myśliwca.

 Dzieci serdecznie podziękowały Pani pilot za poświęcony czas, być może to spotkanie będzie inspiracją dla przedszkolaków w realizacji ich marzeń zawodowych w przyszłości. Serdecznie dziękujemy!