Log in

Międzynarodowy projekt edukacyjny „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

 

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt został objęty honorowym patronatem: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacyjnego „Bliżej Przedszkola”, Wydawnictwa Edukacyjnego MAC, Telewizji Łódzkiej, Telewizji Aleksandrowski Kurier, oraz Zespołu ludowego „Rokiczanka”.

Projekt powstał w odpowiedzi na wyjątkowe święto Polaków, jakim jest 100 rocznica odzyskania niepodległości i miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie na piękno, folklor jak i tradycje Polski.

W realizację zadań projektu zaangażowała się cała społeczność przedszkolna. W holu przedszkola można było oglądać piękną wystawę pt. „DZIESIĘĆ DEKAD NIEPODLEGŁEJ”,  a na placu zabaw nasze oczy cieszy „drzewo  pamięci” zasadzone przez dzieci z grupy „Króliczki”. Przedszkolaki uczyły się piosenek i wierszy o tematyce patriotycznej, przygotowywały również  tradycyjne potrawy regionalne. Działania projektowe dały okazję, do tego by budzić poczucie tożsamości narodowej i regionalnej wśród naszych podopiecznych i ich rodzin.


Projekt był zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.

Top
Używamy plików cookies, aby poprawić naszą stronę internetową. Dalsze przeglądanie tej strony internetowej, jest akceptacją warunków polityki plików cookies. More details…