Log in

Witamy w przedszkolu NIEZAPOMINAJKA

Historia naszego Przedszkola sięga zimy 1987 roku. Wtedy to siedzibą Pierwszego Państwowego Przedszkola w Słupnie był prywatny budynek wydzierżawiony od Pana Witolda Cybulskiego i znajdował się przy ulicy Świerkowej 4.
Po znalezieniu lokalu, następnym krokiem było rozpoczęcie starań o uzyskanie odpowiednich zezwoleń. Kiedy 2 stycznia 1987 roku otrzymano orzeczenie o organizacji Państwowego Przedszkola w Słupnie praca ruszyła pełną parą.
W nowym przedszkolu był jeden oddział z liczbą 32 miejsc .
 
Natomiast na liście pierwszych ,pełnych zapału i zaangażowania pracowników znaleźli się:
 
P. Halina Matusiak- dyrektor
P. Ewa Stańczak- nauczyciel
P. Mariola Siwek- pomoc nauczyciela
P. Beata Konopińska- intendent
P. Marianna Zygmuntowicz- kucharka
P. Barbara Leśkiewicz- woźna
P. Jan Cybulski- konserwator
 
  
W trakcie pierwszego roku szkolnego Przedszkole wykształciło swoje zwyczaje i opracowało roczny plan pracy, a jego wyniki widać na powyższym zdjęciu, gdzie wesołe miny pierwszych absolwentów mówią same za siebie. 
Duże zmiany przyniósł sierpień 1992 roku, kiedy to podjęto decyzję o przeniesieniu siedziby Urzędu Gminy z Borowiczek do Słupna. Jaka ogromna była nasza radość gdy dowiedzieliśmy się, że w nowym budynku Gminy znajdzie się również miejsce dla naszego Przedszkola. 18 listopad 1992 roku
Jego Ekscelencja ks. Biskup Zygmunt Kamiński dokonał uroczystego poświęcenia budynku Urzędu Gminy oraz naszego małego ale własnego miejsca.
 
Oczywiście przedszkolaki nie dały draki i powitały gości wierszem i piosenką.
Nie trudno było zgadnąć, że występ był udany na dowód uśmiechnięci goście.
 
I tak pełni optymizmu zaczęliśmy kolejne lata pracy z nowym adresem przy ulicy Miszewskiej 8a. Przemierzaliśmy oceany wiedzy i nowe lądy doświadczenia starając się , aby napotkane trudności były dla nas lekcją pokory i wskazywały nowe cele.
Ale jak wiadomo nie samą pracą i nauką człowiek żyje, dlatego też na dobre zagościła u nas tradycja organizowania „ Choinki”. Dzieci przebierały się w piękne kostiumy od czarnoksiężników po wodza Indian.
Zabaw i tanecznych pląsów nie było końca
 
 
Przedszkolaki z naszego przedszkola nie poznają tylko najbliższej okolicy.
Wspólnie z kolegami z Wykowa pojechali na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Warto wspomnieć, że w owym czasie kręcony był tam film pt. „Ogniem i Mieczem”, ciekawe czy któryś z tamtych przedszkolaków nie jest teraz następcą Hoffmana albo pięknej Izabeli.
Ale co tam urokliwe miejsca i stare chaty czas na porządny posiłek !
 
 
Wycieczki i małe podróże nie zniechęcają naszych przedszkolaków do ciągłego odkrywania tego zawiłego świata.
Jak to mówią dobrze znać się na wszystkim i nasze dzieci to wiedzą dlatego też, na wypadek pożaru musiały wiedzieć co trzeba zrobić i jak zareagować w chwili niebezpieczeństwa.
Koniecznym zatem było zorganizowanie spotkania ze Strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupnie.
Jak sama nazwa wskazuje Strażacy bardzo chętnie zapoznali dzieci ze swoja służbą oraz przekazali dużo bezcennych informacji na temat bezpieczeństwa podczas zabaw.
Jesteśmy pewni, że tego dnia niejeden chłopiec przekonał się,że zostanie strażakiem.
 
Lata mijały nasze małe przedszkolaki przyprowadzają teraz własne dzieci, a my nadal nie strudzeni stoimy na straży wartości: prawdy, dobra, piękna oraz wszechstronnego rozwoju każdego przedszkolaka.
W obecnej chwili nasze przedszkole znacznie się powiększyło mamy X oddziałów, w których znajduje się razem okolo 200 dzieci w wieku od 3 do 6 lat, w międzyczasie w naszym przedszkolu doszło do rozłamu tzn. 4 oddziały znajdują się w Szkole Podstawowej w Liszynie oraz w Szkole Podstawowej w Święcieńcu.
 
Warto również wspomnieć, że dzieci aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i nabywają umiejętności wyrażania siebie poprzez twórczość teatralną, muzyczną i plastyczną. Chętnie biorą udziały w różnorodnych konkursach i przeglądach ogólnopolskich zdobywając piękne nagrody.
Okręt nasz płynie i prężnie się rozwija, kolorowe sale, piękne zabawki,plac zabaw.
 
Razem tworzymy zgrany zespół, który opiera się na wzajemnym szacunku, zaufaniu i współpracy a wszystkie dzieci zapraszamy do wspólnej podróży.
 
Top
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY Więcej szczegółów…